Maglowanie pościeli

Prasowanie to z pewnością jeden z najbardziej znienawidzonych obowiązków domowych. O ile w przypadku codziennych ubrań, bielizny czy ręczników można zrobić to po łebkach lub przy braku czasu (i chęci) zrezygnować całkowicie z ich prasowania, o tyle w przypadku bielizny pościelowej jej prasowanie jest wyższą koniecznością. Odpowiednie pranie pościeli i późniejsze jej dokładne wyprasowanie pomaga w uzyskaniu odpowiedniej jakości snu, a przecież każdy lubi dobrze się wyspać!

Maglowanie pościeli – nie tylko dla klientów hurtowych

Domowe prasowanie pościeli jest nie tylko żmudne, ale ze względu na jej rozmiar nie należy także do najłatwiejszych. Niewielka powierzchnia deski do prasowania a do tego żelazko, które nie zawsze idealnie radzi sobie z zagnieceniami na tak dużych powierzchniach materiału – to wszystko może przyprawić nie tylko o ból pleców, ale również skutecznie zniechęcić do prasowania i wiosennych porządków! Rozwiązaniem problemu może być domowa maglownica, niestety jest to urządzenie, zajmujące sporo przestrzeni, na co nie każdy może sobie pozwolić. Naprzeciw zapotrzebowaniu na magiel wychodzą więc pralnie chemiczne, które coraz częściej w swojej ofercie posiadają usługę maglowania – nie tylko pościeli, ale to właśnie ta część tekstyliów sprawia największe problemy.

Dla kogo jest skierowana usługa?

Z usługi maglowania pościeli najczęściej korzystają klienci hurtowi – hotele, pensjonaty czy szpitale, często kupując usługę maglowania w pakiecie z praniem. Coraz większą rzeszę klientów stanowią również właściciele mieszkań wynajmowanych krótkoterminowo. Czysta i pachnąca pościel bez najmniejszych zagnieceń to z pewnością atut każdej „komercyjnej” sypialni, mający również wpływ na jego renomę i dalsze polecenia.
Coraz częściej jednak magiel jest rozwiązaniem dla klientów indywidualnych – szeroka dostępność do usługi i przyjazna kieszeni cena sprawia, że coraz więcej osób decyduje się oddać swoją pościel w profesjonalne ręce, niż ślęczeć przez długie minuty nad deską do prasowania i żelazkiem. Dodatkowo wynikająca z tego oszczędność czasu sprawia, że maglowanie pościeli przez profesjonalne pralne czy magle cieszy się rosnącą popularnością. Dodatkowo oddając tekstylia do magla mamy gwarancję, że wróci ona do nas nieskazitelna, bez najmniejszych zagnieceń, a taki efekt trudno jest uzyskać w domu.

Przemagluj pościel na wiosnę

Wiosna to zwykle czas porządkowania, przeglądania ubrań i tekstyliów, odświeżania i prania. Także w przypadku pościeli. To bardzo dobra okazja do tego, żeby zafundować sobie gruntowne pranie pościeli wraz z jej wymaglowaniem. Zleżała po zimie w szafie pościel, dzięki profesjonalnemu praniu i maglowaniu odzyska swoją świeżość i czystość, a my nie będziemy musieli markotnieć na myśl o godzinach spędzonych nad żelazkiem. Z magla warto skorzystać nie tylko w przypadku pościeli. To świetne rozwiązanie dla wszelkich wielkoformatowych tkanin – obrusów, zasłon czy firan.
Warto również pamiętać o tym, że ze względu na swoją metodę działania, magiel świetnie sprawdza się jako pogromca wszelkich zarazków i drobnoustrojów – tkanina wprowadzana jest między dwie rozgrzane powierzchnie, dzięki czemu każdy jej centymetr poddany jest silnemu ogrzaniu, co pozwala na zniszczenie niemal 100% zarazków. Magiel wpływa zatem nie tylko na walory estetyczne tekstyliów ale pomaga również utrzymać je w niemal sterylnej czystości, co gwarantuje ich długotrwałą świeżość.
Dlatego coraz częściej magiel polecany jest na grupach parentingowych i chętnie korzystają z niego rodzice małych dzieci, maglując nie tylko pościel, ale również ubranka dziecięce czy wracające do łask tetrowe pieluchy.

Choć zdawałoby się, że w dobie pościeli z kory czy tej syntetycznej magiel odchodzi do lamusa, to w rzeczywistości przeżywa on teraz prawdziwy renesans. Wraz z powrotem lnianych obrusów, krochmalonej białej pościeli i zamiłowaniem do naturalnych materiałów. Czystość, świeżość i spora oszczędność czasu – to właśnie oznacza magiel obecnie