Pobierz aplikację Washster
Pobierz aplikację Washster
Home / Services / Maglowanie

Maglowanie

[ Co oferujemy? ]

Na czym polega maglowanie?

Domowe prasowanie pościeli jest nie tylko żmudne, ale ze względu na jej rozmiar nie należy także do najłatwiejszych. Niewielka powierzchnia deski do prasowania a do tego żelazko, które nie zawsze idealnie radzi sobie z zagnieceniami na tak dużych powierzchniach materiału – to wszystko może przyprawić nie tylko o ból pleców, ale również skutecznie zniechęcić do prasowania i wiosennych porządków! Rozwiązaniem problemu może być domowa maglownica, niestety jest to urządzenie, zajmujące sporo przestrzeni, na co nie każdy może sobie pozwolić. Naprzeciw zapotrzebowaniu na magiel wychodzą więc pralnie chemiczne, które coraz częściej w swojej ofercie posiadają usługę maglowania – nie tylko pościeli, ale to właśnie ta część tekstyliów sprawia największe problemy.

Maglowanie pościeli 

Wiosna to zwykle czas porządkowania, przeglądania ubrań i tekstyliów, odświeżania i prania. Także w przypadku pościeli. To bardzo dobra okazja do tego, żeby zafundować sobie gruntowne pranie pościeli wraz z jej wymaglowaniem. Zleżała po zimie w szafie pościel, dzięki profesjonalnemu praniu i maglowaniu odzyska swoją świeżość i czystość, a my nie będziemy musieli markotnieć na myśl o godzinach spędzonych nad żelazkiem. Z magla warto skorzystać nie tylko w przypadku pościeli. To świetne rozwiązanie dla wszelkich wielkoformatowych tkanin – obrusów, zasłon czy firan.
Warto również pamiętać o tym, że ze względu na swoją metodę działania, magiel świetnie sprawdza się jako pogromca wszelkich zarazków i drobnoustrojów – tkanina wprowadzana jest między dwie rozgrzane powierzchnie, dzięki czemu każdy jej centymetr poddany jest silnemu ogrzaniu, co pozwala na zniszczenie niemal 100% zarazków. Magiel wpływa zatem nie tylko na walory estetyczne tekstyliów ale pomaga również utrzymać je w niemal sterylnej czystości, co gwarantuje ich długotrwałą świeżość.
Dlatego coraz częściej magiel polecany jest na grupach parentingowych i chętnie korzystają z niego rodzice małych dzieci, maglując nie tylko pościel, ale również ubranka dziecięce czy wracające do łask tetrowe pieluchy.

Choć zdawałoby się, że w dobie pościeli z kory czy tej syntetycznej magiel odchodzi do lamusa, to w rzeczywistości przeżywa on teraz prawdziwy renesans. Wraz z powrotem lnianych obrusów, krochmalonej białej pościeli i zamiłowaniem do naturalnych materiałów. Czystość, świeżość i spora oszczędność czasu – to właśnie oznacza magiel obecnie

[ Pobierz naszą aplikację ]

Nie masz jeszcze naszej aplikacji?

Przekaż swoje pranie w nasze ręce z nową innowacyjną aplikacją washster! Teraz możesz zamówić profesjonalne usługi pralnicze z łatwością i wygodą na wyciągnięcie ręki. Wystarczy kilka kliknięć, aby umówić odbiór i dostawę swojego prania, a nasza zaufana ekipa pralniarzy zadba o resztę.