Pobierz aplikację Washster
Pobierz aplikację Washster
Home / Services / Pranie kurtek puchowych

Pranie kurtek puchowych

[ Co oferujemy? ]

Dlaczego warto zlecić nam pranie kurtki puchowej?

Pranie kurtek i innej odzieży, która zawiera pierze jest dość czasochłonne i wymaga odrobiny odpowiedniej wiedzy. Od wyboru odpowiedniego detergentu, przez temperaturę prania, ilość obrotów wirowania i najtrudniejszą część – odpowiednie suszenie. Zwłaszcza ostatnia czynność będzie wymagała od nas poświęcenia sporej ilości czasu, jeśli nie mamy na podorędziu elektrycznej suszarki na pranie, a niestety, zdarza się, że pomimo zachowania wszystkich zasad narzuconych przez producenta, po praniu i suszeniu pierze jest posklejane i zbite, a kurtka nie spełnia już swojej funkcji tak dobrze jak przed praniem, a w skrajnych przypadkach wcale. Dlatego warto oddać kurtkę i każdą inną puchową odzież do pralni, która zajmie się nią profesjonalnie, a my bez stresu będziemy mogli odebrać naszą ulubioną część garderoby w idealnym stanie.

Na czym polega pranie kurtki puchowej?

Kurtki i inna odzież zawierająca pierze to produkty specjalnej troski. W głównej mierze odpowiada za to właśnie gęsi wypełniacz, który zmoczony ma tendencje do zbijania się i sklejania. Dlatego cały proces prania i suszenia odzieży puchowej podlega szczegółowym wytycznym, dzięki którym po praniu odzież puchowa jest nadal puszysta i wciąż idealnie chroni przed chłodem i wiatrem.
W naszej pralni do prania odzieży puchowej używamy wyłącznie dedykowanych do tego detergentów, które pielęgnują pierze nie wpływając na jego strukturę. Delikatne programy do prania pierza oczyszczają ubrania puchowe w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni Celsjusza, co pozwala na dokładne wyczyszczenie odzieży, bez naruszenia naturalnej struktury pierza. Delikatne wirowanie w tempie do 600 obrotów na minutę pozwala doskonale odsączyć wodę z odzieży, bez nadmiernego sklejenia materiały puchowego, dzięki czemu schnie on szybciej i rozkłada się równomierniej. Dodatkowo specjalne programy suszące pozwalają na stopniowe i powolne wysuszenie odzieży wraz z wewnętrznym wypełnieniem, dzięki czemu pierze zachowuje swoją puszystość, nie skleja się i zachowuje wszystkie swoje właściwości.
Dzięki naszemu profesjonalnemu podejściu możemy zagwarantować, że oddana w nasze ręce puchowa kurtka, kamizelka czy płaszcz wrócą do właściciela w idealnym stanie. A regularne czyszczenie i pranie puchowej odzieży wydłuży jej żywotność i pozwoli cieszyć się komfortem i ciepłem w każdej sytuacji.

Jakie kurtki puchowe pierzecie?

Kurtki to częsty element zimowej odzieży sportowej – zwłaszcza narciarskiej. W naszej pralni posiadamy specjalną ofertę dotyczącą prania i czyszczenia odzieży narciarskiej i zimowej odzieży sportowej. Oferujemy pranie odzieży funkcyjnej z membraną goretex, odzieży przeciwwiatrowej i przeciwdeszczowej, jak również narciarskich spodni piankowych – a wszystko to mając na względzie jednostkowe wytyczne, odnoszące się do czyszczenia danego typu odzieży, wyłącznie w dedykowanych detergentach i z najwyższą starannością. Może się wydawać, że ten typ odzieży nie musi być zbyt często prany, jednak warto pamiętać o tym, że zarówno odzież puchowa, jak i piankowa i membranowa ma tendencje do zbierania kurzu, a także zarodników grzybów i pleśni, ponieważ często podczas sezonu jest narażona na przemoczenie i niedosuszenie. Dlatego warto chociaż raz w roku przed sezonem poddać taką odzież gruntownemu czyszczeniu lub praniu, które nie tylko ją odświeży po długim czasie spędzonym w szafie, ale również pozwoli na zachowanie odpowiedniej higieny.

[ Pobierz naszą aplikację ]

Nie masz jeszcze naszej aplikacji?

Przekaż swoje pranie w nasze ręce z nową innowacyjną aplikacją washster! Teraz możesz zamówić profesjonalne usługi pralnicze z łatwością i wygodą na wyciągnięcie ręki. Wystarczy kilka kliknięć, aby umówić odbiór i dostawę swojego prania, a nasza zaufana ekipa pralniarzy zadba o resztę.